www.kraxnet.cz Xnet.cz | Administrace | XNet Wiki | Railshosting.cz  

První Ruby on Rails hosting zdarma

Na konferenci Webexpo 2008 byla představena nová služba serveru railshosting.cz. Jedná se o variantu populárního hostingu aplikací založených na frameworku Ruby on Rails, která je zcela zdarma. Služba je založena na technologii mod_rails (Phusion Passenger), a umožňuje tak provoz nejen aplikací napsaných v Rails, ale též v Ruby frameworku Merb a Sinatra, nebo ve webových frameworcích pro jazyk Python. Zahrnuje podporu pro snadné nasazení a aktualizace Rails aplikace pomocí nástroje Capistrano.

“Vyslyšeli jsme tak požadavky začínajicích i profesionálních vývojářů po opravdu levném hostingu, který by mohli použít pro zkoušení svých nových projektů či hostování osobních stránek a menších projektů”, sdělil Jiří Kubíček, jednatel společnosti KRAXNET s.r.o., která provozuje službu Railshosting.cz. “Protože náš komerční hosting Ruby on Rails je už od počátku cenově příznivý, nevěděli jsme, kam s cenou jít. Proto jsme připravili tuto variantu FREE, která je zcela zdarma”, dodal.

“Webhosting zadarmo pre Ruby On Rails tu dlho chýbal. Hneď ako sa táto služba objavila, neváhal som a vyskúšal som ju. Railshosting môžem len doporučiť, pretože som svoje stránky spojaznil rýchlo a bez problémov”, řekl Štefan Ľupták, slovenský vývojář.

“Rádi pomůžeme a poradíme všem při nasazování jejich aplikace, zvláště testerům Merb aplikací či aplikací napsaných v Pythonu”, uzavřel Jiří Kubíček.

Uživatelé se mohou zdarma registrovat na adrese http://free.railshosting.cz. Podrobné informace o tom, jak službu objednat a jak nahrát svoji aplikaci na server jsou zveřejněny na Wiki Xnet.

Jiří Kubíček zajišťuje hostingové služby již desátým rokem, je aktivním vyznavačem technologie Ruby on Rails a je předsedou Československého sdružení uživatelů programovacího jazyka Ruby.

Služba Railshosting nabízí již dva roky kvalitní hosting pro Ruby on Rails aplikace a provozuje ji KRAXNET s.r.o..

Ruby On Rails jsou komplexní framework pro vývoj webových aplikací. Transparentně implementují architekturu Model-View-Controller, obsahují objektově-relační mapování mezi databází a objekty aplikace, plnohodnotnou RESTful architekturu, součásti pro snadnou práci s formuláři, Ajaxem a ostatními základními komponenty webového vývoje. Kladou silný důraz na automatizované testování kódu aplikace.

Společnost KRAXNET působí na českém trhu od roku 2001 jako doménový registrátor a poskytovatel kvalitních hostingových řešení pod značkou XNET. V posledních letech dodává též zakázkové aplikace založené na Ruby on Rails. KRAXNET je členem sdružení CZ.NIC a CSRUG.

Štítky: , ,

Zanechte komentář